Šokėjų išvyka į kaimyninę Lenkiją

Šių metų vasario 14 d. Šiaulių Jovaro progimnazijos mažieji antrokėliai ir Šiaulių Didždvario gimnazijos devintokai svečiavosi Lenkijos dviejuose miestuose – Punske bei Seinuose, kuriuose yra įsikūrusios lietuvių bendruomenės.

„Šėltinio“ šokėjai šoko koncerte, kuris buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai. Renginys vyko Lietuvių namuose, Seinuose.

Vaikai turėjo puikią progą susipažinti su Lietuvos ir Lenkijos istorija. Buvo aplankyta Punsko bažnyčia bei muziejus – Senoji klebonijos galerija, kur šokėjai galėjo susipažinti su lietuvių liaudies ornamentika, raštais, pamatyti audimo stakles ir išgirsti įdomius pasakojimus apie lietuvių praeitį.

Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje „Šėltinio“ šokėjai susipažino su Lenkijos lietuviais ir turėjo galimybę pabendrauti su savo amžiaus vaikais. Mokytojos pristatė Seinų istoriją bei įžymiuosius Seinų kunigų seminarijoje besimokiusius lietuvius – V. Mykolaitį-Putiną, V. Kudirką ir kitus. Taipogi papasakojo ir apie garsųjį Seinų Švč. Mergelės Marijos bazilikos vyskupą Antaną Baranauską. „Šėltinio“ šokėjams buvo tikrai įdomu sužinoti, kaip Lenkijoje gyvena ir mokosi jų amžiaus lietuviai.

Vėliau vaikai su „Žiburio“ mokyklos istorijos mokytoju vyko į Berznyko kapines, kuriose yra palaidoti lietuvių kariai savanoriai. Čia mokiniai uždegė žvakutės ir pagerbė juos.

Šioje kelionėje „Šėltinio“ šokėjai daug ką sužinojo apie Lietuvos ir Lenkijos istoriją bei dabartinius šių šalių santykius. Tai buvo pirmoji tokia kolektyvo „Šėltinis“ išvyka į Lenkiją, kurią padėjo suorganizuoti Šiaulių Didždvario gimnazijos pilietiškumo mokytojas Vaidas Bacys. Vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai bei visas „Šėltinis“ nuoširdžiai tikisi, kad ši graži idėja taps tradicija ir „Šėltinio “ kolektyvas ateityje sėkmingai bendradarbiaus su Lenkijos lietuvių bendruomene.

Akimirkos iš kelionės:

Asmeninio archyvo nuotraukos

Tekstą parengė Enrika Savickaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.