Šiaulių Didždvario gimnazijoje ir Jovaro pagrindinėje mokykloje šoka apie 300 vaikų nuo 7 iki 19 metų amžiaus. Tai – vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, kuris 2011 metais švęs savo 30 metų jubiliejų. Ansamblio programa dinamiška, nuotaikinga, įvairi. Tai patys gražiausi lietuvių liaudies šokiai, dainos ir muzika. „Šėltinio“ šokėjai džiugina lietuviško šokio menu, tautiškumu, scenine kultūra, liaudies meno puoselėjimu.
Ansamblis daug koncertuoja ne tik savo mieste ir respublikoje. Dalyvauja Pasaulio lietuvių Dainų ir šokių šventėse, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą.
Labai plati ir turininga „Šėltinio“ koncertinė veikla užsienyje. Nuo 1991-ųjų metų Didždvario gimnazijos šokėjai yra nuolat kviečiami į tarptautinius festivalius, konkursus įvairiose pasaulio šalyse. „Šėltinis“ šoko Olandijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Ispanijoje. D. Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Latvijoje. Dalyvavo tarptautiniame mainų projekte Sicilijoje.
1985 metais, respublikinėje Dainų šventėje, „Šėltinio“ šokėjai (jaunučių grupė) laimėjo laureato vardą.
1987 metais, respublikinėje moksleivių Dainų šventėje, „Šėltinio“ šokėjai (jaunučių ir jaunių grupės) laimėjo laureato vardus.
1997 metais Prancūzijos kultūrinių mainų asociacija apdovanojo šokėjus medaliu. Tais pačiais metais Ispanijoje tarptautinių šokių konkurse „Šėltinis” laimėjo 5-ąją vietą.
2000 metais Maskvoje tarptautiniame vaikų šokių konkurse „Draugystės ratelis“ šokėjai iškovojo laureato vardą. 2000 metais Sicilijoje, Agridžento mieste, kolektyvas buvo apdovanotas Didžiąją festivalio taure.
2001 metais Italijoje tarptautiniame muzikos konkurse „Pasaulio muzika“ „Šėltinis“ iškovojo „Grand Prix“ apdovanojimą. Laimėti prizai už sudėtingiausią choreografiją, jaunatviškumą, elegantiškumą, gražiausius tautinius kostiumus.
2003 metais, Italijoje, tarptautiniame muzikos ir šokių konkurse „Fivizzano“, „Šėltinis“ laimėjo antrąją vietą.
2005 metais, respublikiniame tautinių šokių konkurse „Pora už poros“, „Šėltinio“ jaunimo grupė laimėjo laureato vardą.
2005 metais, Turkijoje, tarptautiniame vaikų tautinių šokių festivalyje „Vaikai už taiką pasaulyje“, „Šėltinis“ apdovanotas specialiu prizu.
2008 metais, respublikiniame vaikų ir moksleivių tautinių šokių konkurse „Aguonėlė 2008“, „Šėltinio“ jaunučiai laimėjo laureato vardą, jauniai – pirmąją vietą.
2009 metais, Ispanijoje, tarptautiniame muzikos, dainos ir šokio konkurse – festivalyje „Festival Internacional de Música de Cantonigròs“, „Šėltinio“ šokėjai laimėjo antrąją vietą.
2008 metais, ansambliui „Šėltinis“ suteikta nominacija „Geriausias vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas 2008“ ir įteikta „Aukso paukštė“.
2008, 2009, 2010 metais, Turkijoje, tarptautiniame tautinių šokių festivalyje „Šėltinis“ apdovanotas medaliais.
Daugelyje festivalių draugystės vakarų metu šokėjai ir vadovai supažindino kitų tautų žmones su folkloriniais lietuvių liaudies šokiais, rateliais, žaidimais. Ir patys mielai mokosi. Labai gelbsti „šėltinukus“ puikus anglų kalbos mokėjimas, bendraujant su kitų tautų šokėjais, dainininkais, muzikantais. Tačiau daug šokėjų ateina į kolektyvą ne tik siekti meninės veiklos rezultatų, „Šėltinis“ yra populiarus kolektyvo tradicijomis, bendravimo kultūra.
Mes, vadovai, siekiame, kad čia plėtotųsi savęs suvokimas, fizinių ir kūrybinių galių, protinių gebėjimų, poelgių bei elgesio motyvų, tikslų, požiūrių į tikrovę, kitus žmones ir patį save, dvasinių ir dorovinių vertybių įsisąmoninimas.
Vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai.